SPMS jednalo na své valné hromadě

V pondělí 24. 6. 2024 jednala valná hromada Sdružení pro město Svitavy. Členové SPMS podrobně projednali stav plnění volebního programu, blíží se polovina volebního období, program je také z cca poloviny již splněn. Proběhla obsáhlá diskuze nad různými oblastmi života ve městě – projekty města, problematika dopravy, náměstí, bezdomovců, odpadů, participativního rozpočtu, cyklostezky do Koclířova, Studeného potoka a rekonstrukce ulice Milady Horákové, Muzea betlémů. Hodně času se věnovalo revitalizaci Rosničky (včetně celého procesu odbahnění, které bude jednou z posledních fází revitalizace) a na to navazující investice do toku Svitavy v oblasti prameniště. Lídr SPMS a starosta města David Šimek také  představil členům svůj záměr kandidovat v podzimních senátních volbách a důvody, kterého ho k tomuto rozhodnutí vedou: senátorský mandát dává - na rozdíl od poslaneckého mandátu - více příležitosti věnovat se městu, regionu (a také rodině) a zároveň být městu a regionu prospěšný z vysoké politiky.